Spotkanie przy grillu

Dnia 3 sierpnia 2021 w Naszym Domu odbyło się spotkanie przy grillu.

Odpust Św. Anny w naszym Domu

Dnia 23 lipca 2021 w Naszym Domu odbył się Odpust ku czci Patronki naszej Kaplicy Św. Anny.  Ten piękny dzień zaczęliśmy Mszą Św. Odpustową koncelebrowaną przez Ks. Prałata Marka Mierzwę, Ks. Zdzisława Berlińskiego oraz Ks. Proboszcza Grzegorza Puchalskiego. Dążąc do tego, by liturgia miała uroczysty charakter, zatroszczyliśmy się  o oprawę muzyczną, którą  sprawował Zespół Wokalny z Nowego Dworu Gdańskiego pod kierownictwem Tomasza Siekluckiego.  Po uroczystej sumie Pani Dyrektor Renata Grobelna przywitała  i zaprosiła  gości oraz mieszkańców Domu do wspólnej zabawy odpustowej przy muzyce Zespołu ?Lazurki? z Elbląga pod kierownictwem Pawła Gołębiowskiego.

Słoneczna pogoda i dobre humory nie opuszczały nas co też skutkowało dobrą zabawą.

Projekt grantowy

Dom Pomocy Społecznej "MORS" w Stegnie jest realizatorem projektu grantowego pn.: "Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest wzrost zatrudnienia i spójności społecznej. Program realizowany jest na podstawie umowy o dofinansowanie projektu grantowego zawartej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim z Narodowym Funduszem Zdrowia Oddziałem Wojewódzkim w Gdańsku a pozyskana kwota to 35 166,84 zł. Celem projektu grantowego jest zapewnienie ciągłości zatrudnienia pielęgniarek. Środki finansowe pozyskane w ramach grantu, przeznaczono na wypłatę dodatków do wynagrodzenia dla pielęgniarek zatrudnionych w DPS "MORS" w Stegnie, które - ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia COVID 19 - ograniczyły swoje zatrudnienie do jednego miejsca pracy lub też nie zrezygnowały z drugiego zatrudnienia, gdyż nie posiadały drugiego miejsca pracy w okresie który obejmuje projekt.

Dzięki otrzymanemu wsparciu Dom Pomocy Społecznej "MORS" w Stegnie ma zapewnioną ciągłość opieki pielęgniarskiej.

Noc Świętojańska

Dnia 23 czerwca w Naszym Domu odbyła się zabawa "NOC ŚWIĘTOJAŃSKA". Pani Dyrektor  Renata Grobelna przywitała wszystkich uczestników zabawy i tym samym rozpoczęła obchody Nocy Świętojańskiej. Nasze Domowe Gwiazdy Estrady  zaprezentowały program artystyczny. Pogoda, uczestnicy, nastroje i zabawa była przednia!

Przywitanie

Dnia 1 czerwca br. Renata Grobelna objęła stanowisko Dyrektora  Naszego Domu. Pani Dyrektor ma wieloletnie doświadczenie w pracy na polu pomocy społecznej oraz wymagane przygotowanie do zarządzania placówką.

Swój pierwszy dzień rozpoczęła spotkaniem z Mieszkańcami  i Pracownikami Naszego Domu.

Podczas powitania, mieszkańcy i personel życzyli powodzenia, pomyślności a przede wszystkim  wielu sukcesów w pracy.

Gratulujemy !

PIKNIK RODZINNY

Po raz kolejny w Naszym Domu organizowaliśmy Dzień Matki i Ojca pod nazwą "PIKNIK RODZINNY- Dom to nie miejsce , dom to My". Niestety w tym roku również bez rodzin naszych Mieszkańców. Były przemowy, podziękowania, dyplomy dla mieszkańców za pomoc na rzecz Naszego Domu. Były występy mieszkańców, słodki poczęstunek oraz zabawa taneczna i karaoke. Oj działo się działo!

Wiosenne granie

Dnia 16 kwietnia 2021 w naszym Domu odbyła się zabawa "Wiosenne granie".

Zajączek Wielkanocny

Dnia 31 marca naszych Mieszkańców odwiedził Zajączek Wielkanocny.

Dziękujemy

Pożegnanie

Dnia 25 marca Mieszkańcy DPS "MORS" pożegnali Panią Dyrektor Marię Pawłowską, która odeszła na zasłużoną emeryturę.

Dzień Kobiet i Mężczyzn

Dnia 9 marca w Naszym Domu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Pani Dyrektor Maria Pawłowska złożyła serdeczne życzenia zarówno paniom, jak i panom. Były wiersze, życzenia i śpiewy przy pysznym słodkim poczęstunku.Ta szczególna uroczystość sprawiła, iż wszystkie kobiety i wszyscy mężczyźni poczuli się wyjątkowo.

Zabawa Karnawałowa

Dnia 16 lutego w Naszym Domu odbyła się Zabawa Karnawałowa. Przy pysznym ciachu śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy.  Chyba każdy obecny na tym wydarzeniu przyzna, że to był bardzo miło spędzony czas. Niestety tym tanecznym akcentem żegnamy karnawał i przygotowujemy się do Wielkiego Postu.

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku w Naszym Domu organizowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przy pysznym ciachu i kawie śpiewaliśmy piosenki - karaoke i tańczyliśmy. Była super zabawa.

WIGILIA 2020

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty wieczór w wierze chrześcijańskiej. To czas łamania się opłatkiem, kolędowania i składania życzeń przy stole nakrytym białym obrusem. Rodzinna atmosfera towarzyszyła Wigilii corocznie odbywającej się w Naszym Domu. Przy dźwiękach kolęd Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Maria Pawłowska złożyła wszystkim świąteczne życzenia, winszując dużo zdrowia, wytrwałości i najważniejszego, aby w tym samym gronie spotkać się za rok. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. Po wspólnej wieczerzy śpiewano najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Mikołaj 2020

Święty Mikołaj to chyba najbardziej znana i lubiana, nie tylko przez dzieci, postać na całym świecie. Do Naszego Domu przybył Św. Mikołaj w asyście swoich pomocników no i oczywiście Pani Mikołajkowej, wręczył on wszystkim mieszkańcom podarunki. Mieszkańcy byli bardzo podekscytowani tą niecodzienną wizytą. Spotkanie ze Św. Mikołajem i jego pomocnikami sprawiło im wiele radości. Wszyscy bardzo ucieszyli się z otrzymanych prezentów i z niecierpliwością czekają na kolejne takie odwiedziny.

Mikołaj z Szkoły Podstawowej z Jantaru

Przed świętami odwiedziła Nas delegacja wraz z Mikołajem ze Szkoły Podstawowej z Jantaru. Były życzenia, prezenty a nawet łzy wzruszenia. Dziękujemy!

Odwiedziny WTZ Jantar

Magiczny czas jakim jest czas Bożego Narodzenia obfituje w dobro, życzliwość i miłość. Pamiętają o Nas  Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jantarze. Dziękujemy za życzenia, słowa otuchy i prezenty.

Świąteczni Goście w Naszym Domu

W dniu 21.12.2020 odwiedziła Nas delegacja ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Nowego Dworu Gdańskiego. Święta to czas życzliwości, miłości i wsparcia drugiego człowieka. Jest Nam bardzo miło, ze Dzieci z SOSW zawsze o Nas pamiętają. Dziękujemy!

Świąteczne paczki

Mieszkańcy naszego Domu składają podziękowania dla Pani Urszuli Kordeckiej "Bar Bosmański" w Stegnie za podarowanie prezentów z okazji Bożego Narodzenia.

Poszukujemy wolontariuszy

Poszukujemy osób, które znajdą w sobie siłę by pomagać w razie potrzeby w Domach Pomocy Społecznej jako wolontariusze, by wesprzeć wyczerpany personel w zapewnieniu ciągłości opieki nad mieszkańcami DPS.

Obecnie jesteśmy Wszyscy w sytuacji, która sprawia, że czujemy się zagrożeni, odosobnieni, nie pewni kolejnych dni. Jednak są wśród nas osoby, które są silniejsze i potrafią poradzić sobie z sytuacją stresującą oraz wesprzeć innych. Do taki osób zwracamy się w tej chwili.

Stan epidemii na terenie całego kraju doprowadza niejednokrotnie do sytuacji w której występują braki kadrowe w każdej gałęzi życia zawodowego i społecznego, między innymi w Domach Pomocy Społecznej, miejscach gdzie potrzebna jest nie tylko pomoc specjalistyczna ale również ważne jest wsparcie personelu w bieżących działaniach.

Bardzo prosimy o kontakt z Panią Beatą Zawadzką - Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim pod nr telefonu 55 247 36 68 wew. 172 lub mailem pod adresem b.zawadzka@nowydworgdanski.pl, podając imię, nazwisko, numer telefonu, adres mailowy

i oczekiwać na kontakt.

"Pożegnanie Lata'

Dnia 30 września odbyła się w Naszym Domu zabawa " Pożegnanie Lata". Były śpiewy, tańce, hulanki. Nasi Mieszkańcy pozytywnie nastawieni powitali jesień!

Bierzemy udział w projekcie "Pomorskie S.O.S."

współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

"Babie lato"

Dnia 15 września - wtorek w naszym Domu odbyła się zabawa "Babie Lato" - karaoke. Była fajna zabawa połączona z tańcami, śpiewem i słodkim poczęstunkiem.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Dnia 2 września w Naszym Domu odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka". Nasi Mieszkańcy bawili się przy dobrej muzyce, tańczyli, śpiewali i grali.

Zabawa "Sierpniowe Grillogranie"

Dnia 12 sierpnia w Naszym Domu odbyła się zabawa "Sierpniowe Grillogranie". Była fajna zabawa, tańce , hulanki, swawole przy super muzyce i przepysznym jedzonku.

KOMUNIKAT DYREKTORA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ "MORS"

Zabawa "Lato w pełni"

Dnia 29 lipca w naszym Domu odbyła się zabawa  "Lato w pełni". Mieszkańcy tańczyli, grali i śpiewali - karaoke przy pysznym ciachu i grillu.

Zawody wędkarskie

Dnia 28 lipca w naszym Domu odbyły się Zawody Wędkarskie w rzucie do celu.

Lipcowe grillowanie

Dnia 8 lipca w naszym domu odbyła się zabawa "Lipcowe grillowanie", niestety z powodu pogody cała impreza odbyła się w budynku. Nie przeszkadzało nam to jednak w świetnej zabawie. Były tańce, śpiewy, karaoke,  solowe występy instrumentalne, słodki poczęstunek no i oczywiście pieczona kiełbaska z grilla.

Noc Świętojańska

Dnia 23 czerwca w naszym domu odbyła się Noc Świętojańska co prawda troszkę inna niż dotychczas bo bez zaproszonych gości,  przemarszu nad morze i puszczania wianków do wody ale poradziliśmy sobie w naszej małej społeczności na terenie naszego Domu. Były zabawa,występy,  słodki poczęstunek, karaoke no i oczywiście puszczanie wianków do oczka wodnego zrobionego przez pracownię terapii zajęciowej.

78 Urodziny oraz Jubileusz 22 lat w DPS

Dnia 29 maja  2020 świętowaliśmy w Naszym Domu 78 urodziny pani Zdzisławy oraz 22 rocznicę pobytu w DPS "MORS".

Dzień Rodziny

Dnia 26 maja 2020 w Naszym Domu odbył się DZIEŃ RODZINY!

Co prawda inny niż co roku bo bez zaproszonych gości. Nasza mała wielka rodzina bawiła się w swoim gronie. Były przemowy, podziękowania dyplomy dla mieszkańców za cierpliwość, zaangażowanie, pomoc na rzecz Naszego Domu. Występy mieszkańców, słodki poczęstunek oraz zabawa taneczna i karaoke.
Oj działo się działo!

Komunikat Dyrektora Domu Pomocy Społecznej "MORS"

103 Urodziny Naszej Mieszkanki

Dnia 25 lutego nasza Mieszkanka pani Joanna obchodziła swoje 103 Urodziny z tej okazji w naszym Domu odbyła się wspaniała uroczystość, w której uczestniczyli mieszkańcy i pracownicy Domu oraz zaproszeni goście. Był urodzinowy tort, były życzenia, były występy artystyczne przygotowane przez mieszkańców placówki. Były wspomnienia i były łzy wzruszenia.

Zabawa karnawałowa

21 lutego Nasi Mieszkańcy uczestniczyli w Zabawie Karnawałowej w zaprzyjaźnionym Domu w Gdańsku - Polanki. Była super zabawa!

Walentynki

Dnia 14 lutego świętowaliśmy w Naszym Domu WALENTYNKI.
Przy słodkim poczęstunku, śpiewaliśmy- karaoke miłosne piosenki. Otwieraliśmy pocztę walentynkową. Było wesoło tanecznie i śpiewająco!

Zimowy Turniej Gier Zespołowych

Dnia 12 lutego nasi Mieszkańcy uczestniczyli w Turnieju Gier Zespołowych w DPS "Niezapominajka" w Elblągu

Muzykoterapia w naszym Domu

Muzyka oddziałuje na człowieka poza intelektualnie, pobudza go, porządkuje jego uczucia. Muzykoterapia redukuje trudności, ułatwia współprace, nawiązywanie kontaktów, ogranicza konflikty, pobudza emocjonalnie, daje możliwość rozładowania wewnętrznych napięć, podwyższa umiejętność koncentracji.

W naszym Domu Kącik Muzyczny cieszy się dużym powodzeniem.

Urodziny Naszej Mieszkanki Pani Janeczki

Dnia 7 lutego w Naszym Domu świętowaliśmy 90 Urodziny Naszej Mieszkanki Pani Janeczki

Wybory do Rady Mieszkańców

6 lutego odbyły się wybory do Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "MORS" .

Domownicy wybrali z pośród siebie 5 osób, które będą ich reprezentować na terenie placówki i po za nią.

Zabawa Karnawałowa

Dnia 29 stycznia w Naszym Domu odbyła się Zabawa Karnawałowa. W tym dniu  nasi Mieszkańcy bawili się wraz zaprzyjaźnionymi DPS z Malborka, Pelplina Gdańska i Elbląga.Uczestnicy bawili się świetnie przy dobrej muzyce i słodkim poczęstunku.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia w naszym Domu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na tę uroczystość przygotowaliśmy karaoke, które zostało odebrane przez naszych mieszkańców baaaardzo pozytywnie. Przy pysznym ciachu i kawie śpiewaliśmy piosenki z młodzieńczych lat Babć i Dziadków.

Jasełka

Dnia 10 stycznia  gościliśmy w naszym Domu Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie- klasa V pod kierownictwem pani Renaty Afeltowicz oraz Aliny Niedzielskiej ze Świetlicy Środowiskowej w Sztutowie z występami bożonarodzeniowymi oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Wigilia 2019

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen wzruszeń, magicznej, radosnej i ciepłej atmosfery, pełnej dobrych życzeń oraz czułych gestów ze strony bliskich osób. Przy wigilijnym stole nie powinno dla nikogo zabraknąć miejsca. Ten zaczarowany okres w szczególny sposób sprzyja pojednaniom oraz udzielaniu pomocy potrzebującym. Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku. Przy stole nakrytym białym obrusem i przy opłatku mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej "MORS" w rodzinnej atmosferze zasiedli wspólnie do wieczerzy wigilijnej. 
Wigilia tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą, która wprowadziła mieszkańców w duchowe przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. We mszy uczestniczyła Pani  Dyrektor DPS Maria Pawłowska, personel oraz mieszkańcy Domu. 
Po wspólnej modlitwie, podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie wzajemnie życzeń wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych. 
Następnie odbyło się wspólne kolędowanie, które sprawiło, że na niejednym policzku pojawiła się łza wzruszenia. 
Na zakończenie Pani Dyrektor  podziękowała wszystkim za wspólnie spędzone chwile.
Ten magiczny wieczór upłynął mieszkańcom w bardzo rodzinnej i przyjemnej atmosferze

Mikołajkowe paczki 2019

Staramy się, żeby okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku był czasem szczególnym, spędzonym w atmosferze bliskości i miłości. Podtrzymywanie tradycji, świąteczne ozdoby, kolędowanie i modlitwa są ważne zwłaszcza dlatego, że nie wszyscy mieszkańcy mają okazję spotkać się ze swoimi bliskimi.  Niespodziewanie z pełnym workiem prezentów zawitał do Nas Św. Mikołaj z towarzyszącą mu Śnieżynką i Elfami. Radości i zadowolenia z wizyty gości z Północnego Bieguna było co niemiara. Spotkanie ze
Św. Mikołajem i jego pomocnikami sprawiło  wiele radości. Wszyscy bardzo ucieszyli się z otrzymanych prezentów i z niecierpliwością czekają na kolejne takie odwiedziny.

Dzień Niepodległości

Dnia 15 listopada gościliśmy w Naszym Domu Grupę Wokalną przy Żuławskim Ośrodku Kultury z Nowego Dworu Gdańskiego pod kierownictwem pani Marty Kozakiewicz. Młodzież przybyła z występem artystycznym z okazji Dnia Niepodległości.
Był to czas zadumy, refleksji oraz łez wzruszenia.

Wycieczka

Dnia 18 października Nasi Mieszkańcy uczestniczyli w wycieczce do Kartuz i Chmielna. Odwiedziliśmy Muzeum Ceramiki "Necel". Od dziesięciu pokoleń rodzina Neclów wytwarza ozdobne naczynia gliniane. W muzeum można zapoznać się z historią rodziny i warsztatu, prześledzić proces powstawania glinianych naczyń, samemu sprawdzić się na kole garncarskim, a także nabyć pamiątkowy wyrób ceramiczny.

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Dnia 10 października w naszym domu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.  Nasi mieszkańcy wspólnie z mieszkańcami z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej miło spędzili czas. Spotkanie było dobrą okazją do wspólnych rozmów i  tańców. Oprawą muzyczną zajął się Zespół z zaprzyjaźnionego ŚDS  "LAZARUS".  Dla wszystkich uczestników miniony dzień zapisał się jako niezwykle udany, był pełen radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy.

Otwarcie Turnieju Karcianego - LIGA 1000

Dnia 18 września rozpoczęliśmy rozgrywki karciane - LIGA 1000. Tak jak w poprzednich latach otwarcie nowego sezonu odbyło się w naszym domu. Trzymamy kciuki za wszystkich karciarzy!

Poznajemy naszą okolicę

Dnia 4 września nasi Mieszkańcy uczestniczyli w wycieczce do Kątów Rybackich do "Muzeum Zalewu Wiślanego" i do Skowronek - Przekop. Zakończyliśmy zwiedzanie Mierzei w Przebrnie przy kiełbasce z grilla. Czas spędzony przy grillowaniu umilały nam dwie turystki przepiękną muzyką.

"Dzień Łasucha" w zaprzyjaźnionym DPS w Gdyni

Dnia 30 sierpnia uczestniczyliśmy w Dniu Łasucha w DPS Gdynia.Tegoroczny ?Dzień Łasucha? odbył się pod hasłem ?Kuchnie Świata?. To event kulinarny organizowany od 2000 roku na terenie województwa pomorskiego połączony z konkursami i biesiadą. Skierowany jest do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.
Zwycięska drużyna przejmuje ogromny drewniany nóż, na którym zapisywane są kolejne miejsca realizacji spotkań i tym samym organizuje w następnym roku Dzień Łasucha.

Sierpniowe Grillowanie

Dnia 21 sierpnia w Naszym Domu odbyło się sierpniowe grillowanie na terenie naszej placówki.
Było smacznie, muzycznie i wesoło!

Występy Harcerskiego Zespołu Artystycznego "Krajki" z Łodzi

Oj działo się działo tego dnia (20 sierpnia) po powrocie z wycieczki w Naszym Domu odbyły się występy Harcerskiego Zespołu Artystycznego "Krajki" z Łodzi.

Wycieczka do Muzeum Ziemi Żuławskiej

Poznajemy historię naszego regionu!
Wycieczka naszych Mieszkańców dnia 20 sierpnia do Muzeum Żuławskiego w Nowym Dworze Gdańskim.

Letni Turniej w DPS "Krokus" Władysławowo

Dnia 7 sierpnia nasi Mieszkańcy uczestniczyli w kolejnych rozgrywkach "Turnieju Letniego w Bulle i Rzut Podkową" tym razem w zaprzyjaźnionym DPS "Krokus" we Władysławowie.

Kiermasz Odpustowy

Dnia 26 lipca w naszym domu odbył się Odpust ku czci Patronki naszej Kaplicy Św. Anny. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców i gości. Choć nawiązuje do święta patronki Kaplicy jest wydarzeniem kulturalnym i integracyjnym, promującym dzieła wykonane przez uczestników zajęć terapeutycznych w zaprzyjaźnionych DPS. Słoneczna pogoda i dobre humory nie opuszczały nas co też skutkowało dobrą zabawą.

Koncert Dziecięcej Orkiestry Dętej

Dnia 23 lipca naszymi gośćmi była dziecięca grupa Orkiestry Dętej z Sulmierzyc pod okiem znakomitego dyrygenta pana Piotra Janika.Młodzi artyści przez około 45 minut umilali czas naszym mieszkańcom.

Noc Świętojańska nad Zatoką

Dnia 24 czerwca w Naszym Domu odbyła się "Noc Świętojańska". Program obchodów obejmował przemarsz barwnego korowodu prowadzonego przez Neptuna i jego małżonkę na plażę, przy muzyce Nawiązując do prasłowiańskiej tradycji, puszczano kwietne wianki w fale Bałtyku, aby uzyskać przychylność władcy mórz, otrzymać piękne i bezpieczne lato nad morzem. A później były już wspólne tańce, hulanki, swawole.

Wycieczka na Kaszuby

Nasi mieszkańcy uczestniczyli w wycieczce na Kaszuby. Była piękna pogoda, humory dopisywały.

XIV Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Razem Weselej" w DPS Pelplin

Dnia 18 czerwca uczestniczyliśmy w Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Razem Weselej" w DPS Pelplin.Tematem przewodnim imprezy była twórczość Czerwonych Gitar, Krzysztofa Krawczyka oraz Zbigniewa Wodeckiego. Nasz zespół zaprezentował dwa utwory jeden Krzysztofa Krawczyka, drugi Czerwonych Gitar.Oprócz oglądania ciekawych występów wokalnych i kreacji scenicznych, mieliśmy okazję do integracji i zabawy tanecznej z mieszkańcami innych, okolicznych DPS-ów.

Zakończenie sezonu karcianego "Liga 1000"

Dnia 17 czerwca zakończył się turniej rozgrywek karcianych "Liga 1000" tym razem zakończenie zawodów odbyło się w zaprzyjaźnionym DPS Szpęgawk. Dla naszego Domu były to szczególne rozgrywki gdyż zajęliśmy I miejsce jako drużyna oraz I miejsce w kategorii indywidualnej.

Zawody Wędkarskie o "Puchar Złotej Rybki"

W dniach 12- 14 czerwca nasi Mieszkańcy uczestniczyli w Zawodach Wędkarskich o ?Puchar Złotej Rybki?, które zorganizowane zostały już po raz VII przez Dom Pomocy Społecznej w Gniewie. Zawody odbyły się nad jeziorem Mausz w samym sercu Kaszub. Oprócz łowienia ryb dla mieszkańców domów pomocy przygotowane zostały inne atrakcje jak zabawa integracyjna. Dla naszych Mieszkańców były to szczególnie udane zawody zajęliśmy VI miejsce.

"Dzień Sportu" DPS Damaszka

Dnia 6.06.2019 roku uczestniczyliśmy w Festynie rekreacyjno-sportowym  pod nazwą "Dni Sportu"  w DPS Damaszka. W zawodach udział brały różne Domy Pomocy Społecznej a kategorie dopasowane były do umiejętności biorących w nich udział zawodników, np. skok w dal, rzut kaloszem. W trakcie tego festynu każdy mógł przejechać się konno lub zabytkowym autem, spróbować pysznych dań przygotowanych przez gospodarzy a całość umilała wesoła muzyka. Humor, zabawa i pogoda dopisywały przez cały dzień aż żal było  opuszczać tak wspaniałą zabawę.

Piknik Rodzinny

Cykliczna impreza Piknik Rodzinny organizowana w Domu Pomocy Społecznej ?MORS? w Stegnie jak co roku skierowana była do podopiecznych i ich rodzin. Podczas Pikniku 25.05.2019r.  nasz dom zapełnił się dużą ilością wspaniałych ludzi. Mieszkańcy Domu z radością witali swoich bliskich i przyjaciół.

Zaproszonych gości ciepłymi słowami powitał w imieniu Pani Dyrektor pracownik Kulturalno ? Oświatowy oraz kierownik Działu Opiekuńczo ? Medycznego. Specjalne podziękowania i ukłony należą się uczestnikom Terapii Zajęciowej, którzy jak co roku przygotowali i przedstawili program artystyczny, który został nagrodzony ogromnymi brawami.

Był czas na wspólną zabawę i rozmowy w gronie przyjaciół i rodziny. Dla mieszkańców ten wyjątkowy dzień był wspaniałą chwilą na którą czekali przez cały rok, przyniósł on dużo radości, zadowolenia a przede wszystkim szczęścia i  uśmiechu na ich twarzach.

Piknik się udał, smakołyków starczyło dla każdego, chociaż trzeba przyznać, że w tym roku mieliśmy o wiele więcej gości niż w poprzednich latach, co nas bardzo  cieszy, ponieważ widać, że rodzinom zależy na dobrym samopoczuciu swoich krewnych.

Pożegnaliśmy się w cudownej, radosnej atmosferze, ten sobotni dzień mimo pochmurnego nieba był pełen wrażeń, pozytywnych emocji, wdzięczności i samych najlepszych uczuć.

102 lata Pani Joanny

Dnia 26 lutego  świętowaliśmy 102 Urodziny naszej Mieszkanki Pani Joanny. 102 lata to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia. To czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości. Tak dostojny jubileusz był dla nas wszystkich wyjątkową okazją ku temu, aby podkreślić, jak wspaniałym i mądrym człowiekiem jest Pani Joanna. Był tort, świeczki, szampan, życzenia i gromkie 200 lat, które zaśpiewali naszej zacnej Jubilatce wszyscy zgromadzeni. Świętowaliśmy wyjątkowe urodziny w niezwykle miłej i wesołej atmosferze.

Ukończenie Kursu Komputerowego

Grupa mieszkańców naszego Domu uczestniczyła w kursie komputerowym z zakresu podstaw obsługi komputera, prowadzonym w ramach projektu unijnego. Szkolenie obejmowało:

  • podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych,
  • użytkowanie komputera i korzystanie z aplikacji,
  • przeglądanie stron internetowych i komunikacja.

Ostatnim etapem szkolenia był egzamin, po którym uczestnicy otrzymali Certyfikaty potwierdzające nabycie nowych umiejętności.

Serdecznie Gratulujemy!

Wigilia w Naszym Domu

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór roku, to czas serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń przy stole nakrytym białym obrusem. Świąteczna i rodzinna atmosfera towarzyszyła corocznie odbywającej się w Naszym Domu wieczerzy wigilijnej. W tym dniu nikt nie powinien odczuwać samotności. Mieszkańcy DPS  Wigilię spędzili wspólnie z  pracownikami  i Dyrektorem Panią Marią Pawłowską.

Wigilijny wieczór rozpoczęła uroczysta Msza Św. odprawiona w naszej kaplicy, aby przeżyć ten wieczór również duchowo. Jest to ważny element tradycji ośrodka, że świąteczne chwile mieszkańcy spędzają z pracownikami , którzy tworzą część rodziny.
Po Mszy Św. wszyscy razem zasiedli do wigilijnego stołu. Przy dźwiękach kolęd łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia świąteczne. Dyrektor DPS życzyła wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości i aby w tym samym gronie spotkać się za rok. Na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. 
Po wspólnej wieczerzy śpiewano najpiękniejsze polskie kolędy.


Boże Narodzenie 2018

U Nas Mikołaj już był...

Grudzień to miesiąc radosnego oczekiwania na przyjście Dzieciątka Bożego.Boże Narodzenie  to szczególny okres dla każdego z nas. Spotykamy się ze swoimi najbliższymi, aby przeżyć ten magiczny czas. Wigilijny wieczór jest czasem bardzo symbolicznym. W tradycji najważniejszy jest moment łamania się opłatkiem i składania przy tym życzeń. Kolacja rozpoczyna się wraz z pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdki, symbolizującej gwiazdę betlejemską.Wigilia jest również dniem wręczania prezentów, przynosi je Święty Mikołaj u Nas również był.Dyrektor Naszego Domu Maria Pawłowska wręczyła każdemu z Naszych Mieszkańców prezent. Wnioskujemy z tego, że Mieszkańcy Domu musieli być bardzo grzeczni.

Światełko Betlejemskie

Dnia 19 grudnia 2018 r. Stegieńska Drużyna Harcerska "Sztorm" im. Bernarda Filarskiego pod kierownictwem drużynowej hm. Agnieszki Suska odwiedziła nasz Dom aby przekazać nam Światełko Betlejemskie.

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada jest Dniem Pracownika Socjalnego, jest to święto nie tylko pracowników socjalnych ale również wszystkich osób pracujących w służbie opieki społecznej.W Naszym Domu jak co roku jest to dzień bardzo szczególny, a przede wszystkim uroczysty.

Organizatorami tego spotkania jest dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej Pani Dorota Betkier we współpracy z Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej "MORS" 
w Stegnie Marią Pawłowską, gdzie odbywa się uroczystość.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej "MORS" Maria Pawłowska serdecznie powitała przybyłych gości: wicestarostę Barbarę Ogrodowską, ks. Dziekana Marka Mierzwę, dyrektor  Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim Dorotę Betkier
i Joannę Zakrzewską, dyrektora Katarzynę Jureko i zastępcę dyrektora Urszulę Inczewską
z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim, kierownika  Agnieszkę Murawską ? Nikołajuk z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krynicy Morskiej, kierownika Magdalenę Wentę z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Ostaszewie oraz kierownika Mirosławę Salę z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Sztutowiea także mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Ostoja" i "Polanki" z Gdańska, młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym szlaku w Mikoszewie
oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "MORS" i pracowników.

Wicestarosta Pani Barbara Ogrodowska złożyła wszystkim gościom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej  serdeczne życzenia  i podziękowania za niesienie pomocy ludziom starszym, potrzebującym, za trud i zaangażowanie w codzienną pracę.

W tym roku z okazji 100- letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uroczystość Dnia Pracownika Socjalnego została uczczona godzinnym występem pieśni patriotycznych zespołu muzycznego ze Środowiskowego Domu Pomocy Samopomocy "Lazarus"  z Elbląga pod okiem dyrektora Pana Pawła Gołębiowskiego. Był to bardzo wzruszający koncert nie tylko dla gości ale również dla mieszkańców i pracowników  naszego domu. Po części artystycznej zaproszeni goście zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

Atmosfera spotkania była szczególna i udzieliła się wszystkim zebranych gościom, był to bardzo uroczysty dzień, który na długo pozostanie w naszej  pamięci. Nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz gratulacji dla wszystkich pracowników, którzy służą drugiemu człowiekowi.

Obchody 100-lecia Niepodległości

Dnia 12 listopada w Naszym Domu odbyły się Obchody 100-lecia Niepodległości z udziałem zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Sztutowie oraz Świetlicy Środowiskowej i Koła Caritas ze Sztutowa.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Dnia 2 października w Naszym Domu odbyło się jak co roku  "Święto Pieczonego Ziemniaka". W tym dniu gościliśmy zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej nie zabrakło pysznego ciacha i oczywiście pieczonych ziemniaków z kiełbaską. Bawiliśmy się przy dobrej muzyce zespołu z ŚDS "Lazarus".

105 Urodziny Naszej Mieszkanki

Dnia 21 września obchodziliśmy ważną uroczystość 105 Urodziny Naszej Mieszkanki Pani Zofii.

Dyrektor DPS ?Mors?  Maria Pawłowska serdecznie powitała gości przybyłych na uroczystość.Nie zabrakło gorących życzeń, kwiatów, upominków, gratulacji oraz życzeń kolejnych lat w zdrowiu, spokoju, oraz wielu radosnych chwil.

Atmosfera spotkania była szczególna i udzieliła się wszystkim. Był to bardzo uroczysty dzień, który na długo pozostanie w pamięci.

ZOO w Gdańsku Oliwie

Dnia 11 września Nasi mieszkańcy uczestniczyli w wycieczce do Oliwskiego ZOO. Lubimy zwierzęta, więc z wielką przyjemnością obejrzeliśmy wszystkie okazy. Największym zainteresowaniem cieszyły się słonie, żyrafy, małpy, wielbłądy. Dzień był piękny, jeszcze ciepły i słoneczny, więc można było poświęcić więcej czasu na zwiedzanie i dokładnie obejrzeć wszystkie zwierzęta. Pod koniec wycieczki udaliśmy się na wspólny posiłek.

Sierpniowe Spotkanie z Panem Dzielnicowym

Tematem spotkania było sprawdzenie, czy mieszkańcy DPS wiedzą  o zagrożeniach wynikających z nadużywania alkoholu oraz choroby alkoholowej. Nie był to wykład czy rozmowa prewencyjna,

a pogadanka o  szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Urodziny Naszego Mieszkańca

Letni Turniej w Rzucie Podkową

Dnia 18 lipca odbyła się kolejna tura Turnieju Rzutu Podkową tym razem w naszym Domu. Rywalizowały ze sobą zaprzyjaźnione Domy Pomocy z Tolkmicka, Elbląga "Niezapominajka", Rangór, Władysławowa, Elbląg "Lazarus" oraz "MORS" Stegna. Trzymamy kciuki za kolejne spotkania.

Spotkanie z Funkcjonariuszem Policji

Dnia 17 lipca Mieszkańcy Domu spotkali się z Dzielnicowym oraz z Kierownikiem Posterunku Policji w Stegnie. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.Aby seniorzy wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami, funkcjonariusz opowiedział m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za ?wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta?. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

KURS KOMPUTEROWY

W naszym domu odbywa się kurs komputerowy prowadzony przez wykwalifikowanego informatyka, który będzie trwał pół roku. Nasi Mieszkańcy poznają tajniki obsługi komputera co jest pomocne do komunikacji wirtualnej z innymi osobami. Dla niektórych jest to pierwsze spotkanie z komputerem.

Lipcowe grillowanie

Dnia 11 lipca odbył się grill na terenie naszego domu. Było wspólne śpiewanie.Jeden z naszych wspaniałych mieszkańców grał na organkach polskie melodie biesiadne przy pysznej kiełbasce w doborowym towarzystwie.

Wycieczka do Krynicy Morskiej- Rejs Statkiem

Dnia 10 lipca nasi Mieszkańcy uczestniczyli w wycieczce do Krynicy Morskiej gdzie płynęliśmy w rejs statkiem "Krystyna". Zwiedziliśmy również ostatnią miejscowość na Mierzei Wiślanej - Piaski.

Zakończenie turnieju Karcianego "LIGA 1000"

Dnia 28 czerwca po rocznych zmaganiach karcianych zakończyliśmy Turniej Ligii 1000 Domów Pomocy Społecznej Województwa Pomorskiego.Jako drużyna zajęliśmy IV miejsce a  indywidualnie jeden z naszych mieszkańców I miejsce. Gratulujemy!

Wycieczka na Kaszuby

Dnia 27 czerwca nasi mieszkańcy uczestniczyli w wycieczce na Kaszuby zwiedzaliśmy Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie. Oglądaliśmy ponad 70 makiet najbardziej znanych obiektów architektonicznych, byliśmy w Zamku Strachu i Gabinecie Śmiechu.Wycieczkę zakończyliśmy grillem w przecudnym miejscu w Leśniczówce Mirachowo.

Byliśmy w Paryżu

Zobaczyliśmy pomnik Waszyngtona

Wspólna fotka

 

Statua Wolności

Wspólne grillowanie w Leśniczówce Mirachowo

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

26 czerwca w naszym domu odbyła się zabawa integracyjna "Noc Świętojańska".Po przywitaniu gości - delegacji z zaprzyjaźnionych DPS z Pelplina, Malborka, "Niezapominajka" Elbląg, Gdańsk- Polanki, Gniewu,Damaszki, Rangór, Rudna oraz z Nowodworskiego Koła Emerytów i Rencistów  i dzieci z zaprzyjaźnionej Świetlicy Środowiskowej ze Sztutowa przez panią dyrektor Marię Pawłowską wszyscy uczestnicy imprezy udali się w korowodzie nad morze, by puścić pięknie, własnoręcznie wykonane wianki. Ze śpiewem i uśmiechem na ustach, prowadzeni przez Neptuna i Prozerpinę  dotarliśmy nad wodę, gdzie rzucaliśmy w toń morza swoje wianki. Następnie udaliśmy się na teren naszego domu gdzie czekała na nas wspaniała muzyka, smaczny poczęstunek oraz miłe towarzystwo.

VI Zawody Wędkarskie o "Puchar Złotej Rybki" Mausz

Nasi Mieszkańcy wraz z opiekunem wzięli udział w zawodach Wędkarskich o ?Puchar Złotej Rybki?, które zorganizowane zostały przez Dom Pomocy Społecznej w Gniewie. Zawody odbyły się nad jeziorem Mausz w samym sercu Kaszub.

XIII Przegląd Muzyczny Osób Niepełnosprawnych "Razem Weselej"

Dnia 14 czerwca zostaliśmy zaproszeni do udziału w XIII Przeglądzie Muzycznym Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Razem Weselej", tematem przewodnim imprezy była muzyka lat 60-tych i 70-tych. Przegląd miał charakter integracyjny powiązany z twórczą wymianą doświadczeń pomiędzy placówkami prowadzącymi różnorodne formy muzykoterapii. Nasi mieszkańcy prezentowali dwie piosenki znanego polskiego zespołu Czerwone Gitary "Nie zadzieraj nosa" oraz "Nikt na świecie nie wie".

XXIII Festyn Sportowo- Rekreacyjny "Dzień Sportu" w DPS Damaszka

Dnia 13 czerwca nasi mieszkańcy uczestniczyli w XXIII Festynie Sportowo- Rekreacyjnym pod nazwą "Dzień Sporu" w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Damaszce. Spotkanie miało na celu aktywizację, podniesienie samooceny i mobilności u mieszkańców poprzez sportową, zdrową rywalizację oraz integrację z uczestnikami.

PIKNIK RODZINNY 2018

26 maja w Domu Pomocy Społecznej "Mors" w Stegnie odbył się Piknik Rodzinny, który jest najbardziej oczekiwaną imprezą domu zarówno przez pensjonariuszy jak i personel. To dzień bardzo lubiany przez mieszkańców i ich gości, jest doskonałą okazją do spotkań wielu pokoleń, dostarcza dużo radości i wzruszeń. Jest doskonałą możliwością spędzenia cudownych chwil, które łączą i umacniają rodziny.

Na początku wszystkich zebranych gości ciepłymi słowami powitała dyrektor Domu Maria Pawłowska. Następnie mieszkańcy  z instruktorami terapii zajęciowej przedstawili program artystyczny, który rozpoczął się skeczem "Tata jedzie do sanatorium", później mieszkańcy zaprezentowali swoje talenty artystyczne w występach indywidualnych. Wisienką na torcie było zaśpiewanie przez wszystkich uczestników imprezy hymnu domu  "Kochajmy się". Potem rozpoczęło się biesiadowanie na świeżym powietrzu przy kawie, herbacie
i słodkościach przygotowanych przez kuchnię, a muzyka serwowana przez Pana Henryka zachęcała do tańca i zabawy.

Należy zaznaczyć, że była to wspaniała, słoneczna sobota, wypełniona pozytywnymi emocjami, bez wątpliwości można stwierdzić fakt, że  spotkanie się udało, zarówno mieszkańcy jak i goście, których w tym roku było o wiele więcej niż w poprzednich latach wyszli z imprezy  radośni z miłością w sercach i uśmiechem na twarzy, oby te uczucia pozostały w nich jak najdłużej, aż do następnego roku.

Przy okazji Dom Pomocy Społecznej ?Mors? w Stegnie składa podziękowania sponsorom  którzy przyczynili się do realizacji pikniku są to między innymi: Hurtownia Chemiczna "ANNA", Centrum Ogrodnicze "ZIELEŃ", Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska "MALUTA", Przedsiębiorstwo Prywatne "ATLAS-LIFT", Przedsiębiorstwo Komunalne "MIERZEJA", Centralny Wodociąg Żuławski , "NIRO" sp. z o.o. , Bank Spółdzielczy w Stegnie.

Nasze logo z wielkim sercem wszystkich mieszkańców.

Czekanie na oficjalne rozpoczęcie pikniku.

Rozpoczęcie pikniku przez panią dyrektor Marię Pawłowską.

Prawie wszystkie miejsca zajęte.

Pani Dyrektor witała i mieszkańców i gości.

Pogodę mieliśmy wspaniałą.

To zawsze ważny dzień w życiu DPS.